انتخاب واحد در دانشگاه پیام‌نور منطقه ای  شد

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گفت: انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی جدید استانی و منطقه ای خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه پیام نور، مرتضی محسنی در خصوص نحوه ارائه دروس و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال تحصیلی جاری گفت: نحوه ارائه دروس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داخل کشور، به صورت استانی و منطقه ای خواهد بود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه دروس عملی و دروس دوره دکتری توسط مراکز ودر خارج از کشور توسط دفاتر نمایندگی مراکز بین الملل ارائه می شود، اظهار داشت: شیوه جدید انتخاب واحد و ارائه دروس ویژه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داخل کشور است.

وی افزود: در این شیوه، دانشگاه پیام نور در هر استان موظف به ارائه کل دروس دانشجو است فقط در مواردی که تعداد دانشجویان در هر درس به حدنصاب نرسد، درس مذکور به صورت منطقه ای ارائه می شود تا از امکانات استانهای مجاور استفاده شود.
 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور از امکان مهمانی در ترم جاری خبر داد و گفت: با وجود ارائه کلیه خدمات آموزشی به صورت الکترونیکی، امکان مهمانی در دانشگاه پیام نور به دلیل ارائه دروس عملی وجود دارد.

 محسنی همچنین در خصوص فعالیت مرکز ۵۳۰۸ دانشگاه پیام نور که از سال های گذشته و از دوره پیش از شیوع بیماری کرونا، دروس را در مقطع کارشناسی ارشد به صورت قطبی و الکترونیکی ارائه می داد، گفت: ۱۴ قطب در این مرکز تعریف شده  که هر قطب متولی چند رشته خاص است و از زمان قبل از شیوع کرونا تاکنون، خدمات آموزش الکترونیکی این مرکز زیر نظر دفتر آموزش های آزاد دانشگاه ارائه می شد.

وی افزود: در حال حاضر که کلیه دروس دانشگاه به دلیل شیوع بیماری کرونا و لزوم حفظ سلامت دانشجویان به صورت الکترونیکی ارائه می شود، ارائه دروس در این مرکز متوقف شده و امکان انتخاب واحد برای همه دانشجویان این دانشگاه به صورت سراسری و به صورت استانی و منطقه ای صورت می گیرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور درخصوص برخی مشکلات صدور مجوز دانشجویان در انتخاب واحد استانی و منطقه ای اظهار داشت: در روش انتخاب واحد استانی و منطقه ای هیچ منعی برای دانشجویان ایجاد نشده است. در وهله اول تمامی دروس دانشجویان در استان محل تحصیل دانشجو ارائه خواهد شد و در صورت عدم حد نصاب تشکیل کلاس ها دروس به صورت منطقه ای ارائه می شود که مجوز این انتخاب نیز توسط مراکز صادر خواهد شد.

وی یادآور شد: از آنجا که انتخاب واحد در نیمسال تحصیلی جاری برای اولین بار به صورت منطقه ای و استانی ارائه شده است ممکن است با اشکالاتی روبه رو باشد که دانشجویان عزیز باید با مراکز خود برای حل مشکلات تماس حاصل نمایند.

 محسنی گفت: آزمون های پایان نیمسال دانشگاه پیام نور به صورت مجازی برگزار خواهد شد و جزئیات نحوه برگزاری آزمون از طریق پرتال دانشگاه به نشانی www.pnu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

کد خبر 5018424

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =