بی‌حرمتی به پیامبران الهی با توسل به آزادی بیان قابل توجیه نیست

اسقف آنتونیوس مالوف در دیدار با رایزن فرهنگی کشورمان در یونان در پی اهانت به مقدسات مسلمانان گفت: بی‌حرمتی به پیامبران الهی با توسل به آزادی بیان به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی نیکخواه قمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان با حضور در کلیسای آگیون اکیندینون با اسقف آنتونیوس مالوف، اسقف منطقه آگیون آنارگیرون آتن دیدار و در خصوص روابط بینا دینی و احترام به بزرگان ادیان بحث و تبادل نظر کردند.

اسقف آنتونیوس مالوف در بخشی از گفتگوی خود اظهار داشت: به نظر من رایزن فرهنگی نقش مهمی بخصوص درباره کشوری مانند ایران که اینچنین با شایعه پراکنی سعی در نشان دادن تصویری سیاه از آن دارند، ایفا می‌کند. من امیدوارم که شما بتوانید در طول مدت خدمت خود تصویری درست و واقعی از کشور خود به یونانیان نشان دهید.

وی در ادامه افزود: با رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن ارتباطات خوبی داشتیم و توانستیم مابین اسلام و مسیحیت ارتدکس شرقی روابط مستحکمی ایجاد کنیم. این نکته که ایران از کشورهای خاورمیانه که تحت ظلم بوده و هستند نظیر سوریه، فلسطین، غزه، لبنان، یمن و … حمایت کرده‌ام. من هم به دلیل اینکه اصلیتی سوری دارم از دولت ایران متشکرم و ما همواره عاشق ایران بوده و هستیم.

در ادامه رایزنی فرهنگی کشورمان ضمن تشکر از اسقف مالوف برای قبول این دیدار، و دید گاه روشن ایشان در خصوص جمهوری اسلامی ایران، ضمن اشاراتی به نقش سازنده ایران و محور مقاومت در منطقه، به تشریح نقش سردار عزیز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی در این خصوص پرداخت.

نیکخواه قمی در ادامه، به اهمیت احترام به رهبران ادیان الهی پرداخت و گفت: اینکه ما در ایران بیش از ۳۰۰ کلیسا داشته و هر یک از اقلیت‌های دینی در ایران دارای نماینده‌ای در مجلس شورای اسلامی هستند خود نشان دهنده عمق و ریشه قبول و آزادی ادیان دیگر در ایران است. رهبر ما همواره بر احترام به سایر ادیان تاکید داشته و این امر را بر هر مسلمانی ضروری می‌داند.

وی ترجمه یونانی بیانات مقام معظم رهبری در محکومیت نشریه فرانسوی را به اسقف مالوف داد و اظهار داشت: ما بر این باوریم که تمامی ادیان الهی یک هدف و یک آرمان دارند و آن هم سعادت و خیر بشریت است که هر کدام نیل به این هدف واحد را از طرق مختلف می‌پیمایند. بنا بر این، بی حرمتی به پیامبران الهی با توسل به آزادی بیان به هیچ وجه قابل توجیه نیست. در پیام راهبردی رهبر معظم انقلاب، این گناه نشریه فرانسوی بزرگ و نابخشودنی دانسته شده و سیاستهای عمیقاً ضد اسلامی صهیونیست‌ها و دولتهای استکباری عامل این‌گونه حرکتهای دشمنانه عنوان شده که هر چند یکبار بروز می‌یابد.

در ادامه این دیدار آنتونیس مالوف ضمن تقبیح این اقدام زشت نشریه فرانسوی داشت و این حادثه را به شدت محکوم و این حرکت را غیر انسانی و دور از هر نوع آیین و باوری دانست.

وی در ادامه اظهار داشت: اینکه نشریه‌ای در فرانسه به پیامبر اسلام توهین کرده قطعاً کاری ناپسند است اما همانطور که رهبر شما در پیامشان گفته‌اند، این نکته را هم باید در نظر داشت که این اتفاق با هدایت صهیونیست‌ها رخ می‌دهد. نقشه صهیونیست‌ها کاملاً واضح و دشمنی آنها با ادیان ابراهیمی روشن است.

مالوف در ادامه افزود: متاسفانه دولت فرانسه بدون محکوم کردن این موضوع همچنان اجازه فعالیت به این روزنامه را می‌دهد. ای کاش در کشورهای غربی حقوق اقلیت‌های دینی رعایت می‌شد، توهین به ادیان دیگر بدون شک هیچ جایگاهی در دین مسیحیت ندارد.

درپایان رایزن فرهنگی کشورمان، خواستار ارتباطات گسترده‌تر جهت برگزاری گفتگوهای بین دینی شد.

کد خبر 5026656

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =