حل مسائل کشور با استفاده از توانایی علمی مراکز پژوهشی داخلی

قم- رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: برای پیدا کردن راه حل مسائل کشور اولویت ما استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و حوزوی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی عصر چهارشنبه در بازدید از حاشیه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به توانمندی‌های انقلاب اسلامی و ظرفیت‌هایی که به برکت جمهوری اسلامی به وجود آمده است گفت: یکی از مظلومیت‌های انقلاب اسلامی این است که نتایج و توانمندی‌های انقلاب به خوبی معرفی نشده است.

وی افزود: این پژوهشگاه و از این نوع مجموعه‌ها که بعد از انقلاب تأسیس شده است می‌تواند کمک‌های مؤثری به تعمیق حاکمیت نظام و جامعه سازی کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به ۱۴ رویکرد اصلی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در دوره جدید گفت: اولین و مهمترین رویکرد ما این است که در قانونگذاری مطابق با قانون اساسی نظرات عاملان دینی مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: ترویج نقش مؤثرتر اندیشه دینی در قانونگذاری نیازمند کارهای بسیاری است.

زاکانی برون سپاری و استفاده از ظرفیت مجموعه‌های پژوهشی را از دیگر برنامه‌های مرکز پژوهش‌ها برشمرد و افزود: برای گام بعدی در حال شناسایی همه مؤسسات، پژوهشگاه‌ها مدارس علمیه و دانشگاه‌هایی هستیم که این قابلیت را دارند تا دانش را در خدمت حکومت داری بیاورند.

وی افزود: مهمترین مطالبه و انتظار ما از مجموعه‌های پژوهشی همراهی و همکاری در ایده پردازی و تصمیم سازی با مرکز پژوهش‌های مجلس است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی حرکت بر اساس نظام مسائل کشور یکی دیگر از رویکردهای مرکز پژوهش‌ها بیان کرد و افزود: برای پیدا کردن راه حل مسائل کشور اولویت ما استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و حوزوی است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس رویکرد جدید تهیه و ارائه دستور کار کمیسیون‌ها و همچنین صحن علنی بر عهده مرکز پژوهش‌هاست گفت: برنامه‌ریزی مدون برای صحن علنی و ارائه بسته پیشنهادی برای ۱۵ کمیسیون از نتایج این رویکرد است.

کد خبر 5069532

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =