عدم ورود به حریم خصوصی دانشجویان در طرح ارتباط خانه و دانشگاه

وزیر علوم با اشاره به آیین نامه تشکیل دفتر ارتباط خانه و دانشگاه بر ضرورت عدم ورود به حریم خصوصی دانشجویان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۳۴۷ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه منصور غلامی، با گرامیداشت مقام دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده ابراز امیدواری کرد: خون این شهدا باعث دوام، همدلی و مقاومت بیشتر ملت بزرگ ایران در راستای اهداف انقلابی شود.

وی با اشاره به اجرایی‌شدن آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت علمی از سال تحصیلی ۱۳۹۵ و جدول تنظیم‌شده برای احتساب امتیازات فرهنگی در دانشگاه‌ها تأکید کرد: این جدول امتیاز باید با نظر معاونت فرهنگی و کمیسیون مربوطه تکمیل شود.

غلامی در ادامه به دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: دانشگاه فرهنگیان با توجه به رسالت جذب و تربیت معلمان نقش مهمی در نظام آموزش و پرورش دارد.

وی با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به دانشگاه فرهنگیان و نیاز کشور به تربیت معلمان توانمند، افزود:‌ مصوبات موجود در اساسنامه دانشگاه فرهنگیان (به خصوص ماده ۲۸ این اساسنامه) و ماده واحده «جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» می‌تواند فرصت خوبی برای جبران نیاز انبوه به معلم کارآمد در این مقطع زمانی را فراهم سازد تا از این طریق ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جامع نظام تربیت معلم کشور در تراز مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و نظام اسلامی ترسیم شود.

وی پیشنهاد داد: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های نیروی انسانی دانشگاه فرهنگیان تنظیم کند تا اقدامات مورد نیاز برای تقویت نیازهای دانشگاه فرهنگیان انجام شود.

حمایت از  دانشگاه فرهنگیان در دستور کار  شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها قرار می گیرد

وزیر علوم تأکید کرد: موضوع تکمیل کاستی‌ها و تقویت دانشگاه فرهنگیان با هدف استانداردسازی و حمایت از این دانشگاه در دستور کار جدی شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی قرار گیرد.

 غلامی با تأکید بر لزوم اجرایی کردن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و ماده واحده جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تشکیل کمیته تأیید صلاحیت رؤسای دانشگاه‌ها در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی روند نظارت‌ها افزایش مطلوبی پیدا کرده در حالی که از اختیارات رؤسای دانشگاه‌ها نیز کاسته نشده است.

وی همچنین بر لزوم تقویت درونی دانشگاه فرهنگیان در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها تأکید کرد و ادامه داد: برای دستیابی به بهترین شرایط تحصیل و هم‌چنین افزایش توانمندی‌های کیفی در دانشگاه فرهنگیان بایستی اهتمام ویژه‌ای برای تحقق رسالت‌ها و اهداف این دانشگاه داشت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با تقسیم وظایف اجرایی میان آموزش و پرورش و هیئت عالی جذب و همچنین با در نظر گرفتن بحث هم‌ترازی برای معلمان و اساتید، تربیت معلمان نسل آینده مورد توجه جدی قرار می‌گیرد.

وزیر علوم با اشاره به دستور دوم جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها که در مورد آیین‌نامه تشکیل دفتر ارتباط خانه و دانشگاه بود بر احتساب این طرح به‌عنوان پیوست سند اسلامی‌شدن و همچنین ضرورت عدم ورود به حریم خصوصی دانشجویان تأکید کرد.

غلامی با تأکید بر نقش حراست دانشگاه در ایفای بخشی از وظایف ارائه شده در طرح مذکور خاطرنشان کرد:‌ برای خدمت‌رسانی صحیح به گروه سنی دانشجویان باید سه محور مشاوره، هدایت و مراقبت‌های سلامت باهم مورد توجه قرار گیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تأکید بر لزوم تحدید محتوای طرح مذکور در قالب یک طرح راهبردی، پیشنهاد داد:‌ طرح مذکور را به ‌عنوان پیوستی برای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در نظر گرفت.

کد خبر 5094698

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =