۲۶ اسفند ۱۳۹۹، ۰:۳۳

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور:

چندصدایی داخل کشور باعث زیاده‌خواهی غربی‌هاست

چندصدایی داخل کشور باعث زیاده‌خواهی غربی‌هاست

یزدـ رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: چند صدایی موجود در داخل کشور باعث زیاده خواهی غربی‌ها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصالح جوکار عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات مداخله‌جویانه و زیاده خواهانه طرف‌های غربی برجام در مورد گام‌های کاهشی ایران در برجام اظهار داشت: از دشمن انتظار نداریم که از ما حمایت کند زیرا دشمن به دنبال افزایش امتیازات خود است و سایر قدرت‌ها نیز حاضر نیستند که یک کشور به اهداف راهبردی‌اش دست پیدا کند چراکه در این زمینه احساس خطر می‌کنند.

وی افزود: اگر جمهوری اسلامی بر چرخه هسته‌ای و دانش هسته‌ای دست پیدا کند از این مسئله حمایت نمی‌کنند زیرا امروز ایران به عنوان یک قدرت بزرگ در منطقه غرب آسیا قد علم کرده و از دریای مدیترانه گرفته تا یمن و بخش‌های دیگر منطقه و حتی در آسیای جنوب شرقی نفوذ کرده و این مسائل برای کشورهای غربی سنگین و موردحمایت آن‌ها نیست.

جوکار تأکید کرد: نظام سلطه، دنیا را تقسیم کرده‌اند و دلشان می‌خواهد در سلسله مراتبی که تنظیم کرده اند تمام کشورها طبق میل آن‌ها عمل کنند و از ضوابط و قوانین آن‌ها پیروی کنند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: با توجه به این مسائل ما نباید در داخل کشور چندصدایی داشته باشیم. زمانی که در موضوعات این‌چنینی چندصدایی پیش می‌آید و با رخداد چنین مسئله‌ای دشمن به دنبال اخذ امتیاز بیشتر خواهد بود.

وی تاکید کرد: دشمن از همان‌جایی که نگاه‌های ضعیف و سست دیده می‌شود، وارد خواهد شد و در همین شرایط یک قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در مجلس تصویب شد و رهبر انقلاب نیز تعیین شروط را حق جمهوری اسلامی دانستند چراکه برجام یک توافق ضعیفی بود و بااین‌حال غربی‌ها از همان توافقی که خودشان تنظیم کردند، خارج شدند و به هیچ‌یک از تعهدات خود عمل نکردند.

جوکار بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند کسی که خیانت کرد و از برجام خارج شد و تحریم‌ها را افزایش داد باید از این اقدامات احمقانه خود دست بردارد. رهبر انقلاب در برجام نیز ۹ سیاست را به دولت ابلاغ کردند که یکی از این بحث‌ها گام‌های متناظر بود اما این گام‌ها برداشته نشد و در حالی که تمام تعهدات خود را یک‌جا اجرا کردیم، طرفین قرارداد هیچ اقدامی انجام ندادند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: اگر از همان روز نخست گام‌های متناظر در برجام برداشته شده بود، امروز به این نقطه نمی‌رسیدیم که غربی‌ها بخواهند زیاده‌خواهی کنند.

کد خبر 5170660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha