اگر ما ازدواج رادر جامعه راه بیندازیم منکرات اخلاقی بوجود نمی آید

امربه معروف و نهی ازمنکر از دیدگاه قرآن کریم تنها امتیاز امت اسلام نسبت به سایر امت ها است. این دو فریضه هم جاذبه هستند و هم دافعه که نشانه حیات و زندگی به شمار می‌روند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، گردهمایی معاونان فرهنگی ستادهای امر به معروف و نهی از منکر کشور طی دو روز در مجتمع فرهنگی ملاصدرای تهران برگزار شد.

این گردهمایی با هدف ابلاغ سیاست ها و رویکردهای ستاد امر به معروف کشور و هم افزایی ستادهای استانی در راستای ترویج و احیای فریضتین در سراسر کشور و با حضور رییس، دبیر و معاونین ستاد امر به معروف و نهی منکر کشور برگزار شد.

حجت الاسلام صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اختتامیه این گردهمایی اظهار داشت: مساله امر به معروف و نهی از منکر ابعادی دارد که از انسانی ترین و مترقی ترین قوانین اجتماعی عالم بشریت است.

وی افزود: امربه معروف و نهی ازمنکر از دیدگاه قرآن کریم تنها امتیاز امت اسلام نسبت به سایر امت ها است. این دو فریضه هم جاذبه هستند و هم دافعه که نشانه حیات و زندگی به شمار می روند. مجموعه جامعه ما یک پیکر است که قدرت دفاعی آن در برابر ویروس های خطرناک، در مقابل الحاد و پلیدی و پلشتی مساله امر به معروف و نهی از منکر است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر همچنین گفت: این دو فریضه اگر نباشند خداوند نصرت خود را بر جامعه نازل نمی کند. در سوره مبارکه حج حق متعال اشاره می کنند که اگر امر به معروف و نهی از منکر به مثابه سیستم دفاعی جامعه است و اگر نباشد شما مراکز فرهنگی نمی توانید داشته باشید. بدین ترتیب اثر دفاع برقراری و ماندگاری پایگاه های یاد خدا و پایگاه های توحیدی و اخلاقی سازنده جامعه است. بعد می فرماید خدا متعال مطمئناً نصرت می کند کسانی را که قدرت حکومتی، قدرت تشکلی، قدرت اجتماعی، قدرت اقتصادی و اقتدار سیاسی پیدا کردند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اگر اقامه نماز، ایتای زکات و امر به معروف و نهی از منکر نباشد خدا کمک نمی کند و وای به حال جامعه ای، وای به حال تشکلی و وای به حال فردی که خدا او را رها کند.

حجت الاسلام صدیقی افزود: امر به معروف و نهی از منکر مایه بیداری جامعه می شود، مایه حساسیت انسان ها در برابر عوامل تخریب و فساد می شود. کسی که امر به معروف و نهی از منکر را ترک کند روی عضویت خود در خانواده بزرگ جامعه بشری قلم کشیده است. اگر پیکر پیکر زنده ای باشد در برابر فساد یک درد در یک عضو همه عکس العمل نشان می دهند و برای تقویت آن عضو مجموعه بدن برای تغذیه برای استنشاق همه به هم کمک می کنند. بنابراین امربه معروف ونهی از منکر هم علامت زنده بودن جامعه است و هم ارتباطی میان اعضای جامعه است.

رئیس ستاد امر به معروف تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر کل جامعه را باهم پیوند میزند. درقرآن کریم روایت های ما همه جا امر به معروف بر نهی از منکر مقدم ذکر شده است. این نشان می دهد که ما اگر خوبی هایمان را برجسته کنیم، خوبی هایمان را بتوانیم به صورت تابلو قشنگ نشان دهیم زمینه منکر خود به خود از بین می رود. بنابراین اگر منکر وجود دارد برای این است که معروف ها ضعیف شده اند. آبادی میخانه ز ویرانی ماست، اگر ما آباد باشیم، اگر ما قوی باشیم، اگر ما ازدواج را در جامعه راه بیندازیم، منکرات اخلاقی بوجود نمی آید. چون ازدواج مهم تلقی نمی شود و اهمیتش در نزد جوان ها کاهش پیدا کرده فساد در جامعه رواج پیدا می کند. در همه امور هم همینطور است.

وی افزود: سرقت، فحشا و قاچاق معلول چیست؟ معلول بیکاری است. اگر آمدیم جامعه را تشویق کردیم به تولید و اشتغال جوانان، وقتی اشتغال و تولید آمد سرقت از بین می رود، فحشا از بین می رود، قاچاق از بین می رود، اعتیاد از بین می رود.

کد خبر 5330788

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =