مبارزه با فساد و رانت در شرکت دخانیات

رشت- مدیر عامل شرکت دخانیات ایران با تأکید بر مبارزه با فساد و رانت در این شرکت، گفت: بسته های حمایتی کارگران رونمایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شیخان امروز (یکشنبه) در مراسم تودیع و معارفه با اشاره به اینکه امروز اقتصاد کشور در سه ضلع ناکارآمدی، فساد و نفوذ گرفتار است، اظهار کرد: مبارزه با فساد و رانت باید در اولویت امور قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از مدیران متعهد، متخصص، گفت: با استفاده از همه امکانات ظرفیت‌های تولید را افزایش دهیم.

شیخان با اشاره به نقش مهم کارگران در تولید و جنگ اقتصادی و ضرورت حمایت از این قشر، اضافه کرد: کارگران به دلیل وجود سیاست‌های غلط کمترین منافع را از تولید می‌برند.

وی با بیان اینکه حمایت از کارگران در راستای تحقق شعار سال در شرکت دخانیات مورد توجه قرار گیرد که طی سال‌های گذشته مغفول مانده است، تصریح کرد: باید با سیاست‌های درست و اتخاذ برنامه‌های راهبردی ظرفیت‌های این حوزه را افزایش دهیم.

مدیر عامل شرکت دخانیات ایران با اشاره به رد پای اعضای دولت گذشته در فساد این شرکت، تأکید کرد: با بررسی این موضوع این رد پا فساد در تأمین، فروش و سرمایه گذاری دیده می‌شود.

وی به ظرفیت‌های خود شرکت دخانیات در استان گیلان اشاره و بیان کرد: در دولت گذشته مجوز راه اندازی خط پرایمری توتون و خرمن به شرکت‌های خارجی داده شد در رویکرد جدید شرکت دخانیات با این وادادگی مخالف هستیم.

شیخان در ادامه با تأکید بر لزوم حمایت از کشاورزان در زمینه کشت توتون و تنباکو و رونمایی از بسته‌های حمایتی، افزود: در رویکرد جدید به دخانیات به عنوان یک صنعت، تولید، سودآوری، اشتغال و ظرفیت سازی برای کشور نگاه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بالای صادراتی دخانیات می‌تواند کمک کار کشاورزان باشد، ادامه داد: توجه به تجارت توتون زمینه ارزآوری دارد.

مدیر عامل شرکت دخانیات ایران با بیان اینکه نیازمند نوسازی ماشین آلات هستیم، تأکید کرد: دخانیات هم در بخش کشاورزی و هم تولید برای جوانان اشتغال زا است.

«مصطفی صابر» مدیر جدید مجتمع دخانیات گیلان در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه باید به دنبال گذر از بحران در این شرکت هستیم، اظهار کرد: استفاده از استراتژی جدید برای افزایش تولید و ارتقای جایگاه شرکت دخانیات در دستور کار قرار دارد.

کد خبر 5401247

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =