۱۱ اسفند ۱۴۰۰، ۱۰:۰۴

معاون سازمان بیمه سلامت ایران:

تمامی پناهندگان مبتلا به بیماری خاص از پرداخت فرانشیز معاف هستند

تمامی پناهندگان مبتلا به بیماری خاص از پرداخت فرانشیز معاف هستند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تمامی پناهندگان مبتلا به بیماری خاص از پروتکل‌های درمانی و دارویی برخوردار بوده و از پرداخت فرانشیز نیز معاف هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی رضایی در خصوص پوشش بیمه و ارائه خدمات به اتباع خارجی بیان کرد: همانگونه که می‌دانید، از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۴ طی تفاهمنامه‌ای مقرر شد، اتباع و مهاجرین خارجی (پناهندگان) تبعه افغانستان و عراق ساکن ایران، بتوانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و از مزایای بسته جامع پایه بیمه سلامت کشور برخوردار شوند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: بر همین اساس، سازمان بیمه سلامت ایران تمهیدات سخت افزاری و نرم افزاری لازم را در جهت بهره مندی پناهندگان معرفی شده از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در دو گروه آسیب پذیر (پرداخت تمام حق بیمه توسط کمیساریای عالی پناهندگان) و غیر آسیب پذیر (پرداخت تمام حق بیمه توسط متقاضی) فراهم کرد.

رضایی افزود: در این چارچوب، تمامی پناهندگان مبتلا به بیماری خاص از قبیل هموفیلی، تالاسمی، بیماران دیالیزی (همودیالیز‏- صفاقی)، پیوند کلیه و MS نیز مانند بیماران خاص ایرانی از پروتکل‌های درمانی و دارویی برخوردار بوده و از پرداخت فرانشیز نیز معاف هستند.

وی بیان کرد: علاوه بر این گروه با ابلاغ آئین نامه جز ۵ ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه و تخصیص اعتبارات مشمولین آئین نامه مزبور، در بودجه سنواتی سازمان در سال ۱۴۰۰، سازمان بیمه سلامت تعداد ۴۷ هزار نفر از افراد مقیم و پناهنده که از سوی وزارت کشور معرفی شدند را تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار داد.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت ایران با ارائه تسهیلات لازم در تعداد ۱۳۰۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت طرف قرارداد (کارگزاری) در سراسر کشور، امکان بهره مندی پناهندگان را در اخذ پوشش بیمه پایه سلامت تسریع و تسهیل کرده است.

کد خبر 5436791

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha