جزئیات برگزاری مسابقه بین المللی دانش آموزی نور

رئیس سازمان ملی استعدادهای درخشان گفت: شناسایی دانش آموزان با استعداد و هدایت آنان از جمله وظایف سمپاد است.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری پنجمین دوره مسابقه بین‌المللی دانش آموزی نور صبح شنبه در خانه اندیشه ورزان ایران برگزار شد.

الهام یاوری معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان ملی استعدادهای درخشان در این نشست خبری با بیان اینکه سمپاد نماینده وزارت آموزش و پرورش در این مسابقات بین‌المللی است؛ گفت: ما دو هدف از برگزاری این مسابقات داریم؛ هدف اول ما پرورش استعدادهای فراگیر دانش آموزانی است که سمپادی یا غیر سمپادی هستند. هدف دوم این است که پرورش چند ساحتی و رشد و تربیت فکری استعدادهای کشور همزمان با آموزش‌های منظور مدارس شکل بگیرد.

وی، چهار اقدام را از جمله وظایف سمپاد دانست و تشریح کرد: دانش آموزان با استعداد در قدم اول باید شناسایی شود؛ یک دانش آموز در مناطق محروم هم باید بتواند رشد کند. قدم بعدی هدایت دانش آموزان مستعد و شناسایی شده است؛ اینکه تشخیص دهیم و ببینیم این دانش آموزان مستعد در کدام زمینه فکری، درسی و تربیتی قابلیت رشد بهتری دارند. شناسایی دانش آموزان با استعداد و هدایت آنان از جمله وظایف سمپاد است.

یاوری، الگوسازی و هویت بخشی را قدم و وظیفه سوم سمپاد دانست و گفت: حق طلبی، پشتکار و تلاش در یک کار گروهی و مسئله محوری جزئیاتی از یک سبک زندگی است که باید به همه دانش آموزان آن را آموزش داد؛ ایجاد فضای مناسب برای شبکه سازی هم قدم پایانی است وظیفه ما ایجاد شبکه‌ای بین همه دانش آموزان و معلمان است تا در بستری با مکالمه با یکدیگر بتوانند بهتر رشد کرده و استعدادهای خود را شکوفا کنند.

رئیس سازمان پرورش استعدادهای درخشان در تشریح مسابقه بین المللی نور، افزود: در این مسابقه قرار است دانش‌آموزان یک مفهوم ریاضی یا انتزاعی را انتخاب کنند و یک مدل فیزیکی را بر اساس آن بسازند که صحت آن مفهوم ریاضی را اثبات کند به صدها منتخب جوایزی اهدا خواهد شد. امیدواریم همه دانش آموزان با استعداد کشور در کنار همه استعدادهای کودک و نوجوان جهان اسلام در این رقابت شرکت کنند.

کد خبر 5528547

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha