خروجی نظام تعلیم و تربیت باید دانش آموز تراز انقلاب باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: باید به گونه ای به مؤلفه های برنامه درسی توجه کنیم که در نهایت خروجی نظام تعلیم و تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست تخصصی معاونان آموزش ابتدایی سراسر کشور عصر دوشنبه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با بیان اینکه پایه ابتدایی بسیار مهم است؛ گفت: من پایه اول ابتدایی تدریس کردم. خیلی شیرین است. امروز هم یک دانش آموز ابتدایی دارم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز نظریات متعددی در خصوص تریبت کودکان مطرح شده است. اینکه دانش آموزان نسل زد غیرقابل پیش بینی هستند.‌

وی خطاب به مدیران معاونت ابتدایی گفت: تدریس به کودکان شیرین اما سخت است.

وی با بیان اینکه آبان ماه، ماه شهادت دانش آموزان است، افزود: از شهادت حسین فهمیده در هشتم آبان، شهادت دانش آموزان در روز سیزدهم آبان سال ۵۷ و شهادت جمعی از دانش آموزان در حادثه تروریستی شاهچراغ. من به منزل این شهدای حادثه تروریستی رفتم و از نزدیک با این شهدا آشنا شدم. این شهدا به روایت خانواده‌هایشان به گونه‌ای متفاوت بودند.

نوری با بیان اینکه باید اجازه دهیم دانش آموزان در مدرسه تدریس کنند، گفت: باید به حکمرانی برنامه درسی در مدارس بپردازیم. مهم برنامه درسی است. از مؤلفه‌های برنامه درسی توجه به محتوا و ارزشیابی است. خروجی نظام تعلیم و تربیت باید دانش آموز تراز انقلاب باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: برای رسیدن به اهداف باید پیش نیازها رعایت شود؛ پیش نیاز اول درک تفاوت‌های فردی دانش آموزان است. در حالی که تاکنون ما فقط دانش آموزان عادی و استثنایی را از یکدیگر تفکیک کردیم.

وی با عنوان این مطلب که ما ۱۴۵ آزمون برای درک شخصیت و استعداد دانش آموزان داریم که باید از آنها استفاده کنیم، گفت: باید به سوی استعدادیابی دانش آموزان حرکت کنیم. در این زمینه دوره‌های متعددی طراحی شده است.

نوری با بیان اینکه محتوا را با دانش آموزان بسازید، افزود: از والدین برای تولید محتواها کمک بگیرید. محتوا متنوع باشد و محتواها را قبل آموزش با خانواده‌ها در میان بگذارید زیرا سرمایه اصلی خانواده‌ها هستند و ما تنها استخدام شدیم که سرمایه‌های آنان را پرورش دهیم.

وی با اشاره به اینکه در سند تحول بر آموزش در محیط‌های متفاوت اشاره شده است، ادامه داد: بچه‌ها را به بیرون ببرید. با معلم البته به محیط‌های متفاوت ببرید؛ به کوه ببرید. دوران اینکه تحصیل تنها پشت نیمکت و دست به سینه باشد گذشته است. دانش آموزان را به خرید ببرید. سفرهای تربیتی را خیلی سخت نکرده و لازم نیست حتماً به مناطق دور از مدرسه ببرید.

نوری گفت: به سوالات دانش آموزان پاسخ دهید زیرا اگر پاسخ ندهیم برای آنها سوال در ذهنشان ایجاد می‌شود.

کد خبر 5626853

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   0 0
   البته معلمِ تراز انقلاب دانش آموز معتقد و تراز انقلاب تربیت میکند.. اول از خروجیِ دانشگاه فرهنگیان و اعتقادات برخی اساتید اطمینان حاصل کنید بعد..
  • كرمي IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   0 0
   تربيت اصلي دانش آموز، قبل از 7 سالگي اتفاق مي افتد و نقش خانواده بسيار مهم است.
  • مادر بچه ها و معلم مدرسه IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   0 5
   خودرافریب ندهیم، با مدیرومعلم غربزده و دنیاطلب، همین وضعیت افتضاح راادامه خواهیدداد، من رفتم وضعیت افتضاح برخی معلم ها را به بسیج اداره شکایت کردم، بسیج هم اسمم رابه مدیر بی غیرت مدرسه مان گفته اونم به معلمها گفت و.... وخودم اذیت دارم میشم،تف به آموزش وپرورش
   • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۲
    0 0
    با یه مشت کمونیست به جایی نمیرسیم . فرهنگ شرق از غرب هم بدتره . انقلاب انقلاب و این کلمات چرند رو جمع کنید میخواییم زندگی کنیم .
  • جمشید IR ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
   0 0
   مهمترین اصل تربیت... آموزش آموزه های زندگی به دانش آموزان و دانشجویان است..که پایه آن ..تربیت آنان به تبعیت از قوانین است..