طرح جامع مالیاتی به بار نشست

رئیس کل سابق سازمان مالیاتی با اشاره به تحقق بیش از ۹۵ درصد درآمد مالیاتی در سال‌های گذشته، گفت: علیرغم همه مقاومت‌ها، ۱۰۰ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی الکترونیکی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدکامل تقوی نژاد صبح امروز در مراسم تودیع خود و معارفه رئیس جدید سازمان مالیاتی که با حضور فرهاد دژپسند وزیراموراقتصادی و دارایی برگزار شد با اشاره به عملکرد خود در دوره ریاست بر سازمان امور مالیاتی اظهارداشت: مهمترین سیاست ما، اعتماد سازی، افزایش سرمایه اجتماعی و تعامل با مودیان حوزه های مختلف بود.

رئیس سابق سازمان امور مالیاتی افزود: طی چند سال اخیر بیش از ۹۵ درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد و ما سعی کردیم از کسانی مالیات بگیریم که پیش از این در تور مالیاتی نبودند و توانستیم از پیش بینی درآمدهای مالیاتی پیشی بگیریم.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه مالیات بر ارزش افزوده توانستیم مشکلات را با بخش اصناف حل کنیم.

وی به طرح جامع مالیاتی اشاره کرد و گفت: امروز می توانم بگویم که طرح جامع مالیاتی علی رغم تمام سنگ اندازی ها به بار نشسته است و صددرصد اظهارنامه ها به صورت الکترونیکی دریافت می شود. در حال حاضر ۶ میلیون اظهارنامه در اختیار سازمان قرار دارد و ۹۷ درصد اظهارنامه ها در طرح سلیم مورد رسیدگی قرار گرفت. امروز ۳.۲ میلیارد رکورد اطلاعاتی از سازمان امور مالیاتی داریم.

تقوی نژاد با اشاره به ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم اظهارداشت: هزاران مکاتبه و صدها جلسه در راستای اجرای ماده ۱۶۹ مکرر برگزار کردیم و نزدیک به ۹۰ درصد مسیر طی شد. با هر کسی صحبت می کردیم اجازه نمی داد اطلاعات را جمع آوری کنیم اما بالاخره موفق شدیم.

رئیس سابق سازمان امور مالیاتی خطاب به رئیس جدید سازمان امور مالیاتی گفت: مهمترین مسئله شما باید بحث صندوق مکانیزه فروش باشد. در مجلس قانون خوبی تنظیم شده اما سازمان باید با انعطاف آن را اجرا کند.

وی همچنین به فرار مالیاتی اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان در ارتباط با فرار مالیاتی برگه تشخیص صادر شده است.

رئیس سابق سازمان امور مالیاتی گفت: بنده در زمان ورود به سازمان مجوز داشتم که ۶۰۰ نفر را بدون درج آگهی وارد سازمان کنم اما حتی یک نفر را بدون ضابطه وارد سازمان نکردم.

کد خبر 4634753

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =