بررسی ها درباره تغییر رشته ۱۳۴نفر با امتیاز هیئت علمی ادامه دارد

معاون دانشگاه آزاد گفت: در ماجرای تغییر رشته ۱۳۴ نفر از فرزندان هیات علمی، رئیس وقت دانشگاه آزاد اذعان می کند که می توانسته درصد اعمال شده برای تغییر رشته را در یک شورای سه نفره کاهش دهد.

احمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره موضوع تغییر رشته برخی دانشجویان از دامپزشکی به پزشکی در دوره قبل، توضیح داد و گفت: مصوبه ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد که براساس آن اعضای هیات علمی دانشگاه ها می توانند از یک امتیازاتی استفاده کنند از جمله انتقال فرزندان از شهری به شهری که مورد نظر خانواده هیات علمی است؛ البته با این شرط که برای دو ترم معدل مشروط در نظر بگیرند.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد افزود: امتیاز دیگری که قانون گذار مشخص کرده، تغییر رشته است که اگر کسی خواهان تغییر رشته باشد به این شرط که ۹۲ و نیم درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده را بیاورد، می تواند این اقدام را انجام دهد.

وی ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳ نفر را از جمله رئیس دانشگاه آزاد، وزیر علوم و وزیر بهداشت را برای تعیین این درصد مشخص کرده است که چندین سال قبل ۹۲ و نیم درصد توسط این شورا تعیین شد.

حیدری اضافه کرد: مورد مناقشه ای که در حال حاضر وجود دارد، مربوط به ۱۳۴ نفری ست که بدون رعایت ۹۲ و نیم درصد با اخذ مجوز از کمیسیون موارد خاص وزارت بهداشت از رشته دامپزشکی به پزشکی تغییر رشته داده اند. رئیس وقت دانشگاه آزاد اذعان می کند که می توانسته این درصد را با توجه به مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی در آن شورای سه نفره کاهش دهد.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد گفت: در جلسه کمیسیون آموزش مجلس که دو روز گذشته برگزار شد، دکتر طهرانچی تاکید کرد که در دوره جدید هیچ دانشجویی خارج از این قانون مشغول به تحصیل نشده است؛ با این وجود بررسی ها در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد.

کد خبر 4771195

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =