ایجاد پارک‌های علم و فناوری کشورهای عضو اتحادیه حاشیه اقیانوس هند

پیشنهاد ایجاد شبکه پارک‌های علم و فناوری بین المللی کشورهای عضو اتحادیه حاشیه اقیانوس هند در راستای تبادل نظر و همکاری‌های فناوری و انتقال تکنولوژی به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، دبیرخانه دومین نشست کارگروه اتحادیه حاشیه اقیانوس هند در خصوص علوم، فناوری و نوآوری، پیشنهاد ایجاد شبکه پارک‌های علم و فناوری بین المللی کشورهای عضو در راستای تبادل نظر و همکاری‌های فناوری و انتقال تکنولوژی را تصویب کرد.

دومین جلسه کارگروه دانشگاه، علوم و نوآوری، اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) که در روزهای  ۷ و ۸  مهرماه ۱۴۰۱ در دهلی نو با حضور دکتر حسن زمانیان، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، به عنوان نماینده کشور ایران برگزار شد.

در این جلسه دکتر حسن زمانیان رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ضمن سخنرانی، پیشنهاداتی را در راستای همکاری‌های مشترک و پیشبرد اهداف اتحادیه ارائه کرد که پس از بررسی از طرف دبیرخانه اتحادیه مورد تصویب قرار گرفت.

نماینده ایران در این نشست پیشنهاد ایجاد شبکه پارک‌های علم و فناوری بین المللی کشورهای عضو در راستای تبادل نظر و همکاری‌های فناوری و انتقال تکنولوژی را مطرح و مورد استقبال و تصویب اعضا قرار گرفت.

دیگر عناوین پیشنهادی رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران که مورد تصویب قرار گرفت به شرح ذیل است:

۱-برگزاری اولین نشست وزرای علوم و تکنولوژی کشورهای عضو در تهران

۲-برگزاری همایش بین المللی روش‌ها و تکنیک های کاربردی کنترل ریزگردها

۳-برگزاری کارگاه بین المللی طراحی و بکارگیری مدل‌های ماهواره جهت شناسایی و تشخیص زلزله

۴- ایجاد شبکه آزمایشگاه‌های تشخیصی زمین شناسی و کانی‌های معدنی در ایران با همکاری آفریقای جنوبی و سایر کشورهای عضو

گفتنی است که طرح‌ها و برنامه‌های زیر نیز که قبل از برگزاری اجلاس، از طرف دفتر منطقه‌ای این اتحادیه در ایران  ارسال شده بود، مورد تصویب نهایی قرار گرفت:

برگزاری همایش بین‌المللی بررسی اثرات تغییرات آب و هوایی بر روی محیط اقیانوس‌ها در هفته اول اسفند ماه ۱۴۰۱ در محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، با اعتبارات اتحادیه و مشارکت سازمان و سازمان‌های ذیربط در کشور ایران

تصویب پروژه تحقیقاتی مطالعه آخرین فناوری‌های کاربردی در زمینه نمک‌زدایی و ارائه راه‌حل و مدل متناسب با سطح اقتصادی، اجتماعی و فناوری کشورهای عضو و با اعتبارات اتحادیه و اجرای سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

کد خبر 5601653

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha