نیازمند ایده برای تولید فیلم های آموزشی هستیم

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به ضرورت مشارکت هنرمندان در نظام آموزشی گفت: نیازمند ایده‌های جدید برای تولید فیلم‌های آموزشی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آئین افتتاحیه پنجاه و دومین جشنواره بین المللی فیلم رشد صبح امروز با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در مدرسه دارالفنون برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی لطیفی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در این مراسم با بیان اینکه جشنواره فیلم رشد فرصتی برای ترکیب هنر و تربیت است گفت: این مشارکت هم به هنر معنای دیگری می‌دهد و هم تربیت را اثر بخش می‌کند. تربیت بدون هنر معنایی ندارد. ما بیشترین همکاری را با هنرمندان داریم. اساسأ معلم یک هنرمند است. این جشنواره فرصتی برای درک بیشتر این موضوع است.

وی با بیان اینکه جشنواره فیلم رشد می‌تواند فرصتی برای درک این مشارکت و پر کردن این خلأ باشد؛ گفت: آموزش و پرورش برای تولید فیلم‌های آموزشی نیازمند ایده‌های بیشتر است. آموزش و فهم بسیاری از مفاهیم درسی و تربیتی هنوز نیازمند ایده‌های هنری و فیلم‌های آموزشی است.

لطیفی با بیان اینکه بسیاری از سیاست‌های آموزشی را نمی‌توان تنها با کتب درسی اجرایی کرد؛ گفت: ما به فیلم تربیتی و آموزشی نیاز داریم. اگر جشنواره فیلم رشد در نظام آموزشی نباشد؛ تربیت را نمی‌توانیم به طور کامل محقق کنیم.

وی با اشاره به سرنوشت و وظیفه مشترک نظام تعلیم و تربیت و هنرمندان گفت: امیدوارم این جشنواره در هفته‌های آینده محلی برای استفاده هر چه بیشتر از هنر و فیلم در عرصه‌های آموزشی و تربیتی باشد.

زنگ آغاز پنجاه و دومین جشنواره فیلم رشد در مدرسه شهید صفر پور شیراز مدرسه شهید آرشام سرایداران به صدا در آمد و این جشنواره از امروز آغاز به کار کرد.

کد خبر 5641886

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha