وزیر ارتباطات جدید باید تفکرش در بخش IT بر مخابرات ارجعیت داشته باشد

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک با بیان اینکه انتخاب وزیر شایسته ای که برنامه پنجم توسعه را درک کرده باشد، می تواند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به سمت توسعه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک هدایت کند، گفت: در حوزه فناوری اطلاعات معضلاتی وجود دارد که باید در دولت یازدهم حل شود.

احمد بزرگیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سکان فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در اختیار فردی قرار گیرد که تفکرش در بخش IT بر تفکرش در حوزه مخابرات و تلفن همراه ارجعیت داشته باشد، گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید دارای نگرش، تخصص و اعتقاد به توسعه فناوری اطلاعات باشد.

وی با اشاره به قرار گرفتن در دهه پیشرفت و اهمیت پیدا کردن نقش فناوری اطلاعات در تمامی حوزه های کشور، اظهار داشت: وزیر منتخب ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسیر توسعه فاوا باید دارای نگرش، تخصص و دیدگاه اعتقادی به توسعه فناوری اطلاعات باشد.

بزرگیان افزود: براین اساس می توان با تکیه بر تجربیات و توانایی این فرد به اهداف برنامه پنجم توسعه و تحقق دولت الکترونیک که با سایر حوزه های کشور در ارتباط است، دست یافت.

معاون سابق معاونت توسعه‌ مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري با اشاره به اینکه انتخاب وزیر شایسته ای که برنامه پنجم توسعه را درک کرده باشد، می تواند وزارت ارتباطات را به سمت توسعه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک هدایت کند، ادامه داد: در شرایط حاضر مدیرانی در سطح عالی با این ویژگی ها وجود دارند و طی چند سال اخیر نیز با توسعه شبکه ملی اطلاعات و اجرای طرح های ملی بر پایه تعامل سازنده با بدنه ICT کشور این مسئله مشهود است.

بزرگیان با تاکید براینکه در شرایط حاضر در بخش موبایل و تلفن ثابت مشکلی وجود ندارد، گفت: در حوزه فناوری اطلاعات معضلاتی وجود دارد که باید در دولت یازدهم این مسائل حل شود.

وی خاطرنشان کرد: وزیر آینده باید ارتباطات مستمر با شورایعالی فضای مجازی داشته باشد، تا به این شکل برنامه و اهداف مدنظر درحوزه فناوری اطلاعات محقق شود.

کد خبر 2084627

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =