ارتقای مرتبه بیش از ۵۰۰ عضو هیات علمی مربی در دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: از ۸۰۰ نفر عضو هیأت علمی این دانشگاه با مرتبه مربی ۵۰۰ نفر ارتقا پیدا کردند.

ابراهیم تقی پور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه چند درصد اساتید دانشگاه پیام نور در مرتبه مربی (کارشناسی ارشد) فعالیت می‌کنند گفت: برخی از اساتید دانشگاه در مرتبه مربی هستند اما تعداد این مربیان بسیار محدود است.

وی ادامه داد: همین تعداد محدود مربی نیز به صورت مأموریت تحصیلی در دوره دکتری مشغول تحصیل هستند از حدود ۳ هزار و ۸۰۰ عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور نزدیک ۸۰۰ نفر با مرتبه مربی فعالیت می‌کنند البته مربیانی که در دوره دکتری مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور افزود: تعداد مربیانی که فقط کارشناس ارشد باشند بسیار محدود بوده و در رشته‌هایی مانند هنر فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: از ۸۰۰ نفر عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور با مرتبه مربی، حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر هستند که در دوره دکتری مشغول به تحصیل نیستند و مابقی به صورت مأموریت تحصیلی در حال تحصیل در دوره دکتری هستند که به زودی مراحل ارتقا آنها طی می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام نور افزود: بنابراین درصد مربیان ارشد این دانشگاه محدود است و در حال حاضر ۱۰۰ استاد تمام ۳۸۰ دانشیار و بیش از دوهزار استاد یار در دانشگاه پیام نور مشغول فعالیت هستند.

کد خبر 5602232

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha