آیت الله مصباح و شهید سلیمانی تجلی جهاد و اجتهاد ایرانی هستند

شیراز - نماینده ولی فقیه در فارس گفت:آیت الله مصباح و شهید سلیمانی تجلی جهاد و اجتهاد ایرانی هستند و ما باید آنها را الگوی خود در میدان عمل قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف الله دژکام ظهر یکشنبه در مراسم بزرگداشت یکمین سالگرد درگذشت علامه محمد تقی مصباح یزدی گفت: دشمن در حال محک زدن با ما در جنگ شناختی و ادراکی است، همان جنگی که شخصیتی، چون آیت الله مصباح شناختی کامل از آن داشت و با اجتهاداتی که از حربه دشمنان داشت توانست در این جنگ نقشه‌های آن‌ها را خنثی کند و این مرد فیلسوف، چون علامه طباطبایی، و آیت الله مطهری همانند شهاب ثاقب دست رد بر سینه نامحرمان و دشمنان دین و میهن می‌زد.

وی ادامه داد: ما در ۸ سال جنگ مقابل استکبار جهانی و ایادی غرب و شرق ایستادیم و دشمن فهمید که مردم ایران پا پس نخواهند کشید، ولی اکنون با جنگ شناختی و ادراکی وارد شده است و همه ما باید مواظب نقشه دشمنان باشیم.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: آیت الله مصباح در جنگ شناختی و ادراکی پیرو ولایت و در رکاب ولایت و میدان دار بود و شهید سلیمانی هم در میدان عمل و شکست داعش و دشمنان این دیار هیچ وقت کوتاه نیامد و ما باید این دو عزیز را که تجلی جهاد و اجتهاد ایرانی هستند و الگوی خود در میدان عمل قرار دهیم.

آیت الله دژکام تصریح کرد: نباید تحت تأثیر فضای مسموم مجازی قرار بگیریم و اگر به ما حمله‌ای شد بترسیم بلکه باید مبارزه کنیم و مواظب باشیم که دشمن هدفش خالی شدن میدان است.

وی اشاره‌ای هم به برخی از رفتارهای سایت‌های خبری کرد و افزود: طی روزهای اخیر در یکی از سایت‌های خبری با پخش تصاویر دو زن از یک مسئول و بیان اینکه کدام زیباتر است ضمن ورود به حریم خصوصی و تخریب شخصیت‌ها به دنبال آن هستند که فکر مردم در دهه بصیرت که از ۹ دی تا نوزدهم دی است به مسائل حاشیه‌ای کشیده شود و باید این نوع رفتارها را شناخت و نسبت به رفتارهای فضای مجازی آگاه باشیم.

کد خبر 5390172

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =