«رنگ شک» سرانجام به پخش رسید/ وقتی آقای بازیگر کارگردان شد

«رنگ شک» نخستین تجربه سریال‌سازی فریبرز عرب‌نیا که در زمان ساخت با مدت زمانی وقفه روبرو شده بود، سرانجام از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر، شهریور ماه 92 بود که خبر رسید فریبرز عرب‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون قرار است ساخت نخستین سریال خود را تجربه کند و سریالی با نام «رنگ شک» را برای سیما فیلم می‌سازد. بهروز خوش‌رزم نیز تهیه‌کنندگی سریال را برعهده دارد و خود عرب نیا و بازیگران دیگری چون شاهرخ فروتنیان، صالح میرزا آقایی، شهرزاد کمال زاده، امیر مولوی، معصومه آقاجانی، حمیدرضا هدایتی، رضا نوری و محمدرضا شیرخانلو در آن بازی می‌کنند.

آن زمان از محل‌هایی چون ستاد مبارزه با مواد مخدر، حفاظت و اطلاعات نیروی انتظامی و متروی تهران به عنوان لوکیشن‌های این سریال نام برده می‌شد که مشخص کرد اثر محتوایی پلیسی دارد.

رنگ شک

فیلمنامه اثر را نیز خود عرب نیا نوشته و داستان یک افسر نیروی انتظامی را روایت می‌کند که ماموریت می‌یابد وارد یک باند بسیار مخوف مواد مخدر شود و به دلیل فوق سری بودن عملیات تنها یکی از فرماندهان مافوق او از این ماموریت مطلع است و او در این راه با مشکلات متعددی مواجه می‌شود.

چندی بعد خبر رسید آرش مجیدی به عنوان نقش منفی اصلی سریال با نام نیم انگشتی با این پروژه قرارداد بسته و حضور عمار تفتی و شهرام عبدلی نیز در این سریال قطعی شده است.

سریال رنگ شک

از میان عوامل پشت دوربین نیز مدیر تصویربرداری این سریال حسن اسدی، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز اکبر نصیری، دستیار دوم کارگردان ارسطو خوش رزم، مدیر تولید مهدی بدرلو، صدابردار علی گراکویی، طراح گریم محسن موسوی، اجرای گریم آفرین صادقی، پژمان بنفشه خواه، مدیر تدارکات پرویز کاظم لو و عکاس مسعود پاکدل هستند.

سرانجام سریال در 27 مهر ماه، در وردآورد واقع در اتوبان تهران کرج کلید خورد و مدت زمان تقریبی تصویربرداری نیز دو ماه پیش‌بینی شد.

در ادامه حوالی نیمه‌های آذر خبر رسید در ترکیب بازیگران تغییراتی ایجاد شده و رضا امامی جایگزین صالح میرزاآقایی و سرهنگ هدایت الله سجادی جایگزین طوفان مهردادیان در گروه بازیگران شده‌اند.

همچنین اعلام شد سکانس‌های پایانی سریال مربوط به درگیری سروان علی نبوی (فریبرز عرب‌نیا) و شخصیت منفی داستان نیم انگشتی (آرش مجیدی) در بوشهر و روی دریا تصویربرداری خواهد شد.

سریال رنگ شک

اواسط دی ماه 92 نیز خبرهایی از پایان تصویربرداری سریال در تهران به گوش می‌رسید و تهیه‌کننده پروژه اعلام کرد پس از این عوامل قدری استراحت می‌کنند تا برای ضبط بخش‌های پایانی در جنوب کشور آماده شوند و عرب‌نیا نیز در این فاصله برای بررسی موقعیت جغرافیایی لوکیشن‌های بوشهر عازم این بندر می‌شود.

پس از این پروژه دچار توقف شد و کمبود بودجه در سازمان صداوسیما به این مینی سریال نیز رحم نکرد. بنابراین عوامل معطل چند سکانس باقی مانده در جنوب کشور شدند و پروژه از پایان تصویربرداری و رسیدن به پخش بی نصیب ماند.

بهمن ماه 92 آرش مجیدی بدمن سریال در گفتگویی با مهر اعلام کرد: سکانس‌های پایانی کار باقی مانده که قرار است در جنوب تصویربرداری شود و گروه منتظرند مشکلات مالی تلویزیون حل شود و زودتر ادامه کار به انجام برسد.

سریال رنگ شک

سرانجام در خرداد ماه سال 93 خبر رسید عوامل برای ضبط سکانس‌های پایانی به بوشهر رفته‌اند و با پایان کار تصویربرداری، عرب‌نیا مشغول تدوین سریال است و این مرحله 2 ماه طول خواهد کشید.

در نهایت اول همین ماه که اعلام شد مراحل فنی «رنگ شک» به پایان رسیده و سریال تحویل سیما فیلم شده است. از همان زمان شاهد پخش آنونس‌های کار بودیم و از امشب شنبه هشتم آذر ماه نیز پخش نخستین تجربه سریال‌سازی فریبرز عرب‌نیا از شبکه سه سیما آغاز خواهد شد.

این سریال پنج قسمتی را هر شب ساعت 20:45 از شبکه سه سیما ببینید.

کد خبر 2432156

برچسب‌ها

شهر خبر